Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Görele'ye 100 Milyon Tl'lik Kentsel Dönüşüm Müjdesi
30 Mart 2016, 18:55

Görele'ye 100 Milyon Tl'lik Kentsel Dönüşüm Müjdesi

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele’ye müjde üzerine müjde vererek, yaklaşık Maliyeti 100 Milyon lira olacak olan dev bir projenin ilçeye kazandırılacağını söyledi.

Yaptığı hizmet ve getirdiği yeniliklerle ilçede değişimin yüzünü yaşatan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, AK Parti Görele İlçe Danışma Toplantısında ilçe halkına müjde üzerine müjde verdi.

 Tüm teşkilatla uyum içerisinde çalışarak, hizmet yapmaya ve üretmeye devam ettiklerini belirten Erener, “Tüm teşkilatımızla uyum içerisinde çalışarak, belediye olarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Gerçekten bu uyum Görele’de başarıyı getirdi. Görele Belediyesi gün geçtikçe güçlenmeye devam ediyor. Aralık ayını görmeden 2016 yılı içerisinde düğün salonumuz, yeni bir mezbahanemiz, yeni otogarımız ve bir hayvan barınağımız için ihalelerimizi açıyoruz. Görele’ye yakışır bir otogar, mezbahane, düğün salonu ve bu bölgede olmayan bir hayvan barınağını ilçemize hep birlikte kazandıracağız” dedi.

EN GEÇ MAYIS AYINA TAMAM!

     İlçede 1960 yıllara dayalı alt yapıyı tamamen bertaraf edip, yenilediklerini ifade eden Erener, şunları kaydetti:

     “İlçemizde Belediyemizin kardeş belediyesi olan Esenyurt Belediyesi tarafından yapımına başlanılan “Salih Sinirlioğlu Prestij Cadde Projesi” ile “Meydan Projesi” en geç Mayıs ayının sonuna kadar halkımızın hizmetine girecektir. Tirebolu, Espiye ve Görele Belediyesi tarafından ortaklaşa İller Bankası vasıtasıyla 14 köyü kapsayacak şekilde yapılacak olan Gelevera Deresinden içme suyu getirme hattı proje çalışmalarına başladık. Görele’de kangren haline gelmiş olan Pazar yeri çalışmalarımız son aşamasına geldi. Belediyemiz hizmet haricinde sosyal alanlarda da bütün eksikliklere el atıyor. Özellikle cenazelerde taziye çadırımızla halkımızın en acılı gününde yanında oluyoruz. Evde temizlik hizmetlerimizle ilçemizin neresinde bir mazlum varsa tespit edip onlar için gerekli olan çalışmaları yapıyoruz” dedi.

“2 HEKTARLIK ALANDA KENTSEL DÖNÜŞÜM

7 ADET DERE ISLAH EDİLECEK”

 

     Görele’de iki hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi yürüteceklerini, toplam 7 dereninde ıslah edileceğinin müjdesini de veren Erener, “Görele’de 2 hektarlık alanda yürütülecek olan kentsel dönüşüm projemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafında yürütüldü, Bakanlar Kurulu tarafından kabul edildi. Yaklaşık Maliyeti 100 Milyon lira olacak olan çok büyük dev bir proje geliyor. KİPTAŞ ile sözleşme yaptık. Onlarında yönetim kurulundan geçti. Nasipse daha çalışmalarına başlayacağız. Belki 2 veya 3 yıl içerisinde Karadeniz’in gerçekten de paylayan yıldızını hep birlikte inşa edeceğiz. Yıllardır Görele’nin en büyük sorunları olan ve ilçenin içerisinden geçen derelerin ıslahını işlerini Devlet Su İşleri üstlendi. İhalesini yaptı ve bu ay sonunda Yeşiltepe Mahallesi Stadyum Deresi yapılmaya başlanıyor. Toplam 7 tane deremiz ıslah edilecek. 1 yıl sürecek toplam 4 Milyon 168 Bin liraya mal edildi. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

kaynak: www.gorele.gen.tr

Haberi Ekleyen: Yalçın Çam

Bu haber 1293 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÖRELE

Suçlular En Ağır Şekilde Yargılanacaktır!

Suçlular En Ağır Şekilde Yargılanacaktır! Belediyemiz tarafından Liman mevkiinde mendirek üzerinde yapımı tamamlanan kamelyalara zarar veren kişiler tespit e...

Görele'de Kesilen Ağaçlara Halk Tepki Gösteriyor

Görele'de Kesilen Ağaçlara Halk Tepki Gösteriyor Halk soruyor yetkililer cevap veriyor Yerine Yenisini Dikeceğiz

Görele'de Fındık 11.30 TL

Görele'de Fındık 11.30 TL Görele'de Fındık 11.30.TL

GİRESUN-GÖRELE KOOPERATİF BAŞKANI SEÇİLDİ

GİRESUN-GÖRELE KOOPERATİF BAŞKANI SEÇİLDİ GİRESUN GÖRELE 22 NOLU MOTORLU TAŞITLAR KOOPERATİF GENEL BAŞKANI SEÇİLMİŞİR.

Görele Müftülüğünden Kermes

Görele Müftülüğünden Kermes Görele Müftülüğü tarafından Kuran kurslarının ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kermes düzenlendi.

KAYBETTIKLERIMIZ

YAZARLAR Tüm Yazarlar

Yazar Yazar
Yazar

ETKİNLİK TARİHLERİ

Söz - Nişan - Düğün - Dernek Etkinlik Tarihleri

İNANCA KÖYÜ SOY AĞACI

İnanca Köyü Soy Ağacı

HAVA DURUMU

inanca