Son Paylaşılanlar

İddaa Nasıl Oynanır Tüm Ayrıntılarıyla Resimli

İddaa Nasıl Oynanır Tüm Ayrıntılarıyla Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Ayrıntılı Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Geniş AnlatımGeçmişten gelen bir alışkanlığı bitirmenin ve yeni bir döneme geçmenin en iyi yolu onun nasıl oynandığını ve nasıl buraya gelinmesine sebep olduğunu bilmekten geçer. Biz de zaten bu yüzden iddaa nasıl oynanır tüm ayrıntılarıyla resimli konumuzu yazmak istedik. Nasıl bir müzik dinlemek bizi rahatlatır ve sonrasında çok daha zinde oluruz, işte iddaa oyunu da böyledir. Nasıl oynandığını bildikten sonra aynen o şekilde çok daha dik bir duruşumuz olur. Ben hatırlıyorum da iddaa bayilerine filan gittiğimde ya da okula gittiğimde hep arkadaşlarım bu oyunu oynamak istiyorlardı. Oynuyorlardı da. İçimde bir ukte kalmıştı ve dedim ki bunu tamamen ne kadar detayı varsa öğreneceğim ve günün birinde en çok kazananlardan biri olacağım. İlk kısmı oldu aslında ama ikinci kısmı hemen olmuyor maalesef. Zaman geçmesi gerekiyor. Herşeyin bir zamanı vardır derler ya o misal. İddaa oynamayı yeni yeni öğrenen kişiler en çok da para yatırma kısmında veya sistem oynama kısmında sorunlar yaşarlar. Ben daha önceki konularımda bunun hakkında detayları paylaştım. Ama bir de daha hiç bilmeyen kesim var. Daha ilk defa duyup bunun nasıl yapıldığı konusunda eksikleri olanlar var. Bir anlamda herkes için eşit ölçüde olan bu yazımızda iddaa hakkında herşey yer almış olacak. Ufak da olsa bunları resimlendirelim.

İlk sırada gelen şey herhangi bir maçın tahminini yapmak ve buna göre o maçın sonucunu kupona dökmektir. Diyelim ki bizim maçlarımızın kuponlarda yer alması gereken maç sonuçları ve kodları aşağıdaki gibi olsun.* 123 – Galatasaray – Fenerbahçe – MS1 (2.10)

* 122 – Trabzonspor – Karabükspor – MS1 (2.00)* 121 – Sivasspor – Manisaspor – MS2 (1.80)

* 120 – Beşiktaş – İBB – MS1 (1.70)

Yukarıda ayırmış olduğumuz bu maçların maç sonucu olarak tahminlerini yazdık. Ben MS1 – MS2 şeklinde sıralandırdım ama bunlar tabi ki değişebilir. Alt – üst olabilir. MS0 yani beraberlik de verilebilir. Bunlar tamamen sizin tahmin gücünüze kalmış şeylerdir. Gelelim kupondaki görünümlerine. Resimli anlatım yaparak açıklamış olalım. Çünkü böylelikle daha iyi anlatmış olacağız.

İddaa Nasıl Oynanır Tüm Ayrıntılarıyla Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Ayrıntılı Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Geniş Anlatım

Sizin de gördüğünüz gibi maçlarımızı aynen kodladık ve işaretledik. Ardından geliyoruz misli kısmına. Yani kaç katı kazanacağımızın kısmına geliyoruz. Maç kodlarının en sonunda parantez içinde oranları da vermiştik. Bunlar kendi aralarında çarpılıyor.

2.10×2.00×1.80×1.70 = 12.852

Hemen hemen 13 civarı bir oranı yakalamış oluyoruz. Eğer bu kupon tutarsa 1 TL’ye 12.852 almış olacağız. Kuponun en altında aşağıdaki gibi bir misli işaretleme yeri göreceğiz.

İddaa Nasıl Oynanır Tüm Ayrıntılarıyla Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Ayrıntılı Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Geniş AnlatımMisli kısmında bizde 100 işaretli. Ben 100 katı oynamak istediğim için 100 TL yatırıyorum bu kuponuma. Yukarıdaki oranı baz alırsak 100×12.852 = 1.285.20 TL almış olacağım. Eski deyişle söylersem 1 milyar 285 TL 20 kuruş alacağım. Buradan siz istediğiniz tutarı misli kısmından işaretleyebilirsiniz. Ancak şu sıralar iddaa en az 2 TL ile kupon yapmamıza imkan veriyor. Hatta şu sıralar buna zam geleceği de söyleniyor. 2 TL olduğu zaman siz direkt olarak zaten 2 katı ile kuponu yatırmış oluyorsunuz. Oranlarınız otomatik 2 katına çıkıyor bile. Çok eskiden 50 kuruş ile başlamıştı bu serüven. Ama zamanla 1 TL oldu. Ardından da 2 TL oldu.

Siz sevgili iddaacı arkadaşlarımız için detaylı, tüm ayrıntılarıyla resimli bir anlatım gerçekleştirmeye çalıştık. Bunun yanında ayrıntılı bir içerik de sunmaya çalıştık. Eğer ki gönlünüzden online iddaa oynamak geçiyorsa sizi tüm ayrıntılarıyla iddaa oynayabileceğiniz en iyi iddaa sitelerine davet ediyoruz. Yasal çalışan bu iddaa şirketleri çok daha yüksek oranlara sahipler. Hepinize bol kazançlı günler diliyoruz. Sorularınızı ve düşüncelerinizi yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

27 yorum

 1. iddaada en fazla 3 maç oynamam yeterlimidir..tesekkür ederim.

  • Bu aslında sizin seçmiş olduğunuz müsabakalara da bağlı olarak değişebilir. Örneğin, çoğu kişi tek maç oynamaktan yana. Ama iddaa oyununda tek maç bulmak zor olduğu için yani tek maça iddaa oynamanın önü açık olmadığı için MBS(3) şeklinde yer alan maçlardan 3 adet bulup aynı kupona yazarak 3 maçlık bir oynama gerçekleştirilebilir.

 2. ben kizim futboldan bir b.k anlamiyorum ve bu resimli anlatimdan da bir b.k anlamadim abi biraz daha acik anlatin be gozunuzu seveyim

  • Öncelikle üslup konusunda biraz daha dikkatli olursak güzel olur Sıla hanım. Bunun dışında neresini anlamadınız? Bana onu detaylıca iletin, ben de buradan anlatayım.

 3. Merhabalar. benim anlamadigim MS0, MS1, MS2 filan ne demek oluyor bir de parantez icindeki oranlar nedir onu biz mi yazıyoruz.
  Teşekkürler

  • Murat bey, MS0 demek maç sonucu 0 yani berabere bitecek demektir. MS1 ev sahibini kasteder ve onun maçı kazanacağını düşünüyor iseniz bunu işaretlersiniz. MS2’de ise deplasman takımı kastedilir. MS2 dersek deplasman takımının maçı kazanacağını beyan ederiz.

 4. Alt üst onlar ne oluyor acaba onları da anlatabilir misiniz?

 5. abicim illa yas 18 olmasi gerekiyormu ve abi iddaa kagidi aldik elimjze nasil yapacagiz isminizi soyisminizi verir.misiniz abi

  • iddaa nasıl oynanır

   İddaa veya bahis oyunları için ileride para çekebilmeniz için 18 yaşında olmanız gerekiyor. Aksi takdirde sorunlar çıkacaktır. İsim soyisim vermiyoruz maalesef, ekip olarak çalışıyoruz Enes kardeşim…

 6. abi faceden net konusamazmiyiz ben hani iddaa kagidi alinca napacam oyuzden soyluyorum

  • iddaa nasıl oynanır

   Sosyal medya ile iletişim kurmuyoruz, herkese açık olması yönünden yorumlardan konuşuluyor. İddaa bülteninde yer alan maçların kodlarını tek tek işaretlemen ve maç sonucu belirtmeniz gerekiyor. Konu içerisinde anlatım yapıldı buna dair detaylı olarak.

 7. efendim 5 mislini seçersek 5 tl mi yatırmamız gerekiyor ?

  • Ahmet, oynadığın kupona göre 5 misli işaretlemen 5 TL vermen anlamına da gelebilir gelmeyebilir de. Ama düz bir kupon oynamış isen atıyorum 4 maçlık bir kupon oynamak isteyip 5 mislini işaretlersen 5 TL ödersin.

 8. Oncelikle s.a bu. (1.80) felan anlamadim yardimci olurmusunuz sorun yasiyorum yeni basladim

  • Ayhan merhaba, kusura bakma biraz geç oldu ama 1.80 gibi yazan şeyler oranlardır. Müsabakalarda 1-0-2 şeklinde tahminlerde bulunabileceğimiz şeyler var. Bunlar ev sahibi takım kazanır, berabere biter, deplasman takımı kazanır anlamına gelir. 1.80 gibi verilmiş bir oran bunlardan birine verilmiş bir orandır. Bu oranlara göre kazanacağımız tutarlar ortaya çıkar.

 9. Peki diyelimki maçın kuponda 1/1 yada 2/1 biteceği yazıyor bunu kupona nasıl yansıtacağız en anlamadığım kısım bu

  • İddaa kuponunda 2 kısım bulunur. Birinci kısım ilk yarı kısmıdır. İkinci kısım isim ikinci yarı bölümüdür. İlk yarı kısmına 1 ikinci yarı kısmına da 1 işaretlediğimiz zaman 1/1 vermiş oluruz.

 10. Abicim mrb bu iddia bayilerindeki gazetelerdeki tum maclardan 4 tane oynayabilirmiyiz. Tsk

  • Her maçı 4 adetlik 5 adetlik 6 adetlik şeklinde bir kupona yazabilirsin. Ancak bazı maçlar MBS3 olarak belirlenmiştir. Eğer dilersen MBS3 olanları bir araya getirip 3 maçlık da bir kupon yapma şansın var. Hatta ilk yarı/maç sonucu şeklinde kupon yapacaksan 2 maçı dahi kupona yazıp oynayabilirsin.

 11. Abi ya 2.5 180 fila olar ne oluyor anatirmisin

 12. merhaba yaşım 15 iddia bayisinde bir sorun çıkar mı ve iddia oynamak için ille de bayiye gitmek şart mı cevaplarsanız sevinirim. Baya bi yazım yanlısı oldu mobildeyim k.bakmayın 🙂

  • 15 yaşında olman zaten en baştan sorun Hamza. İddaa oynayabilmen için 18 yaşını doldurmuş olman gerekiyor. Ama sen illa ki oynamak istiyorum diyorsan yanına iddaa oynayabilecek yaşı tutan birini al ve kuponu ona yatırt. Kuponun tutarsa yine aynı şekilde yap.

 13. İlk yari skor vermek zorundamiyim mesela sadece 2 yari için skor yazabilirmiyim

 14. Ben şimdi ilk yarıyı bildim(berabere kalıcak mesela 1/1)ama 2. Yarıyı bilemedim yani maç sonucu 1/2 oldu ne olur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*